2024. április 19.
Összbírói értekezletet tartottak ma Balassagyarmaton

Összbírói értekezletet tartottak ma Balassagyarmaton

Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke a "jó palócok példáját" és az egymás iránti tiszteletet emelte ki.

Handó Tünde a palócokat jellemző egymás iránti tiszteletet, odafigyelést és az egymásnak nyújtott támogató segítséget hangsúlyozta ki. Fontosnak nevezte, hogy ez meglegyen bármilyen közösségben, legyen szó például bíróságokról.

Benkó Anna, a Balassagyarmati Törvényszék elnöke a nógrádi bíróságok múlt évi működéséről elmondta: 21 784 ügy érkezett, a járásbíróságokon az ügyek 96 százaléka egy éven belül befejeződik, másodfokon pedig az ügyek 84 százalékát hat hónapon belül zárják le. Az elhúzódó ügyek száma évről évre csökken. Jó az ítéletek megalapozottsága, a mutatók minden ügyszakban és minden ítélkezési szinten javultak - jelezte a szakember.

A Nógrád megyei bíróságokon 225-en dolgoznak, ami az elnök szerint szükséges és elégséges létszám. A bírók jellemzően 11-20 éves gyakorlattal rendelkeznek, 63 százalékuk nő.

Ribai Csilla, a Fővárosi Ítélőtábla elnöke több mutatóban is kiemelkedően jónak minősítette a Balassagyarmati Törvényszék határozatait, amelyekből tavaly 95 került az ítélőtáblára. A nem peres büntetőügyek 46 százalékos, az elbírált határozatok 37 százalékos helybenhagyása is magas színvonalú szakmai munkáról tanúskodik - mondta. 

Benkó Anna arra is kitért, hogy a január elsejével módosított büntetés-végrehajtási törvény lehetővé tette, hogy az elítéltek kártalanítást kérjenek alapvető jogaikat sértő elhelyezésük miatt. Balassagyarmaton - ahol fegyház és börtön működik - ez csaknem 400 esetben történt meg.

Megosztás

Élő adásban élesztett újra egy nőt Oroszlán Szonja

Hello Közélet

Élő adásban élesztett újra egy nőt Oroszlán Szonja

  • 2024.03.7

A színésznő épp a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálatán várakozott egyik filmbeli karaktere, Timi szerepében, amikor megtörtént a baj, a szintén ott tartózkodó, és az orra előtt összeeső dr. Bárány Olga (Pokorny Lia) ügyvédnőt kellett újraélesztenie. Mindez most szerencsére csak az Országos Mentőszolgálat Alapítvány (OMSZA) kisfilmjének forgatásán történt, de vajon éles helyzetben is odamenne-e valaki egy eszméletlen nőhöz? A felmérések szerint ugyanis ilyenkor a nők kisebb eséllyel kapnak segítséget. Legújabb, a Nemzetközi Nőnapra időzített edukációs kisfilmjével ezen szeretne változtatni a Mentőalapítvány.